Снимка: Булфото
Възстановено е движението по автомагистрала „Хемус“ между Шумен и Нови пазар, в участъка от км 350 до км 363 в посока Варна, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“ на сайта си.
По-рано днес временна организация на движението по автомагистрала „Хемус“ бе въведена след катастрофа между лек автомобил и микробус, при която загинаха трима души, има и ранени. Водачите на моторни превозни средства бяха пренасочвани през път I-2 (старият път от Шумен за Варна – б.а.).
Минути след 12:00 ч. в дежурната част на ОД на МВР – Шумен бе получен сигнал за тежко пътнотранспортно произшествие на автомагистрала „Хемус“ преди бензиностанция ОМВ, в участък с въведена временна организация на движение, в посока етапна връзка към Варна, припомня БТА. Насочени към мястото на катастрофата бяха екипи на полицията, пожарна и спешна помощ. Установено бе, че лек автомобил „Фолксваген“, в който са пътували петима души в посока от Варна към Шумен, се е ударил челно в насрещно идващ микробус.
В резултат на удара на място са загинали шофьорът на фолксвагена – 67-годишен мъж, и 48-годишна жена, пътник в лекия автомобил. В леката кола са пътували и две деца – на 7 и 11 г., както и мъж на 24 години. В линейка, на път за болницата, е починало 11-годишното дете. Седемгодишното дете е в шуменската болница в тежко състояние. С фрактури, но без пряка опасност за живота е 24-годишният мъж, пътник в лекия автомобил. Шофьорът на микробуса, 51-годишен мъж, е транспортиран в лечебното заведение в областния град, където е настанен с травматични увреждания, без опасност за живота.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Самолет изчезна край брега на Пакистан
Дата: 08/07, 07:44
България пласира дълг от 2,5 млрд. евро на международните пазари
Дата: 08/07, 07:38
Новак Джокович се наложи над Феликс Оже-Алиасим и се класира за 15-ия си полуфинал на Уимбълдън
Дата: 08/07, 07:30
8 юли е Световният ден на парамедиците
Дата: 08/07, 07:24
Засилен интерес към капацитета на газовата връзка "Сидирокастро“ на българо-гръцката граница
Дата: 08/07, 07:181 Коментар