Чудо! Слави Трифонов прогледна в манастир


05/11/2015, 18:36

Илюстрация Булфото

Шоуменът излекувал очите си в аязмото на Гигинската света обител

Слави Трифонов вече няма проблеми със зрението. Диоптърът на очите му паднал малко над едно, което позволявало на водещия да ползва очила единствено пред телевизионна камера, аутокюто, при четене на вестници или книги, твърди столичен седмичник, цитиран от Блиц.

Учиндолецът бил изключително доволен от чудото, което извършили не медици, а аязмото на Гигинския манастир „Свети безсребърници Козма и Дамян”. В знак на благодарност Слави направил щедро дарение. Ако се вярва на мълвата, сумата, която той дарил на храма, гонела 50 000 лева. Средствата отишли за иконопис и освежаване на винарската изба към манастира, в който се намира и миницех за направа на мармалади и конфитюри.

Преди да напълни шишенца с вода, с които редовно да плакне очите си, Слави трябвало да наизусти молитва, която монасите му препоръчали. Тя била дело на Св. Козма и се изпълнявала в определен ден на годината. В началото Трифонов не вярвал, че нещо ще се получи. Но само след едно посещение в манастира той забелязал, че погледът му започва да просветлява, а и лекарският преглед показал, че нещата вървят на добре. 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Арестуванията за убитите осем лешояда сложил отровата заради убито говедо от стадото му
Дата: 21/08, 16:48

Турция издаде заповед за арест на Нетаняху
Дата: 21/08, 16:38

39 градуса на сянка измерени в Русе
Дата: 21/08, 16:341 Коментар

Обвиненият за убийството в Съединение: Не искам на свобода, искам да си почина в ареста
Дата: 21/08, 16:291 Коментар

Пожар до жп линията край Вълчи дол
Дата: 21/08, 16:24

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия