Предаването „Господари на ефира” ще се откаже от номинацията си за наградата „Човек на годината” на Българския хелзинкски комитет, ако сред номинирание продължава да фигурира Джок Полфрийман. Кандидатурата на австралиеца, убил Андрей Монов през 2007 година предизвика бурни дискусии в общественото пространство.
Ето какво заявяват от предаването:
„Разбрахме, че сме номинирани за наградата „Човек на годината” на Българския хелзинкски комитет заради кампанията ни за Зоополицията. Благодарим за признанието, но искаме да кажем, че както много други хора, така и ние не приемаме да сме номинирани в една класация с човек, излежаващ присъда за убийство.
Става въпрос за Джок Полфрийман, който е осъден за убийството на български гражданин през 2007-ма и също е номиниран за „Човек на годината”. При тези обстоятелства ние не се чувстваме част от подобна инициатива и ще ви помолим да оттеглите нашата номинация. Ако, разбира се, преди това не оттеглите тази на Джок Полфрийман...”, пише Блиц.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Димитров: Промени в закона ще задължат общините да насочват туристическия данък към събития, транспорт и инфраструктура
Дата: 21/08, 14:35
Животът на пострадалия при падането на делтапланера край Несебър вече е извън опасност
Дата: 21/08, 14:19
Ванина Недкова е бременна
Дата: 21/08, 14:12
Бащата на изчезналите момичета е видял чатовете им: Жена ги е инструктирала
Дата: 21/08, 14:08
Шишков в "Златни пясъци": Законодателните промени трябва да бъдат от полза за всички курорти в страната, а не за някои от тях
Дата: 21/08, 14:06