Пиксабей
Земетресение с магнитуд 5,7 е регистрирано край източното крайбрежие на полуостров Камчатка, съобщиха от местния филиал на Единната геофизична служба на Руската академия на науките (РАН).
"Координатите на епицентъра са 52,7046 северна ширина и 161,0863 източна дължина“, се посочва в съобщението на службата в Telegram, предава "Фокус".
Трусът е започнал в 02:46 ч. по Гринуич (UTC). Общо от този момент насам в района са регистрирани четири земетресения.
Ден по-рано, според данните на учените, са отчетени най-малко 15 труса с магнитуд до 6,3. Министерството на извънредните ситуации предварително издаде предупреждение за опасност от цунами, което впоследствие е отменено.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ПП и "Да, България" ще издигнат обща кандидатура за президент с ДСБ, но засега не посочват име
Дата: 20/06, 15:29
Президентът в Копривщица: Такива хора като Каблешков ни трябват и днес
Дата: 20/06, 15:19
Шикорски: Полша трябва да има равноправно участие в преговорите за войната в Украйна
Дата: 20/06, 15:092 Коментара
Проучване: Масово завишени нива на живак в консервираната риба тон
Дата: 20/06, 14:59
Шофьор блъсна трима работници от АПИ докато чистят храсти край Ботевград, единият е в тежко състояние
Дата: 20/06, 14:44