Прокуратурата започна разследване за инцидента до Крушунските водопади


10/11/2015, 23:36

кадър: Би Ти Ви

 

Окръжната прокуратура в Ловеч образува досъдебно производство във връзка с инцидента в района на Крушунските водопади, при който на 6 ноември заради срутване на скална маса загинаха 45-годишна българка и 57-годишен англичанин. Пострада и 42-годишна жена от Плевен, предаде Би Ти Ви.

 

Досъдебното производство е образувано за причиняване смъртта на повече от едно лице. Извършен е оглед на местопроизшествието, разпитват се свидетели. Назначени са съдебно-медицински експертизи, посочват от държавното обвинение. 

кръжна прокуратура-Ловеч е изискала от община Летница всички документи за установяване статута на природната забележителност и проследяващи историята на обекта, за извършваната дейност и контрол от страна на общината, както и за юридическото лице, на което е предоставен обектът на управление.

От РИОСВ-Плевен е изискана информация за осъществявания надзор и контрол върху обекта като природна забележителност. Предстои установяване на длъжностните лица, отговарящи за стопанисването, състоянието на обекта и поддръжката му.

В хода на досъдебното производство ще бъдат установени и всички лица, които могат да свидетелстват и ще се изготвят молби за правна помощ до Англия.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Министър Шишков инспектира отстраняването на аварията на магистралния водопровод във Варна, откри тънък асфалт
Дата: 21/08, 12:06

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 21/08, 12:00

Завърши ремонтът на тръбопровода под дъното на Варненското езеро
Дата: 21/08, 11:58

Специалист: Спасителите имат нужда от по-добри условия и оборудване
Дата: 21/08, 11:55

36-годишен мъж е отровил лешоядите на връх Ботев
Дата: 21/08, 11:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия