Канада ще изпрати още военни инструктори в Ирак за подготовка на местните военнослужещи за борба с групировката Ислямска държава, обяви премиерът Джъстин Трюдо и потвърди решението за изтеглянето на канадските изтребители, съобщи АФП.
Съгласно предизборното обещание новоизбраният Трюдо обеща да върне у дома намиращите се в Ирак и Сирия канадски военни самолети, но без да определя точна дата за това, пише 24chasa.bg.
„Ние ще продължим да правим повече от необходимото, включително военно ангажиране, но по-скоро военно обучение, отколкото въздушни удари“, коментира той пред канадски медии на път за Азиатско-тихоокеанската среща в Манила.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Животът на пострадалия при падането на делтапланера край Несебър вече е извън опасност
Дата: 21/08, 14:19
Ванина Недкова е бременна
Дата: 21/08, 14:12
Бащата на изчезналите момичета е видял чатовете им: Жена ги е инструктирала
Дата: 21/08, 14:08
Шишков в "Златни пясъци": Законодателните промени трябва да бъдат от полза за всички курорти в страната, а не за някои от тях
Дата: 21/08, 14:06