Австрийското издание "Тиролер Тагесцайтунг" обяви, че е починал 39-годишният шофьор на автомобила, с който са катастрофирали от ски отбора на България край Зьолден днес. В последствие от вестника съобщиха за Gong.bg, че ужасната вест, публикувана в онлайн изданието им, идва от местната полиция.
Ако новината, за която до момента няма потвърждение от друг източник, се потвърди, това означава, че животът си е загубил треньорът Драго Грубелник. Само той от групата отговаря на посочената възраст - 39 години.
Грубелник, и другият треньор - 32-годишният Митко Христов бяха в много тежко състояние след зловещата катастрофа, която двамата и скиорът ни Алберт Попов претърпяха в Зьолден тази сутрин.
Автомобил с тримата е излетял при опит за изпреварване и е летял 100 метра надолу. Двамата треньори са транспортирани с хеликоптери към болница в Германия, където лекарите се грижат за тях, съобщи за Нова телевизия пресаташето на БФ Ски Пламен Вълков.
Добрата новина е, че състоянието на големия ни талант в ските Алберт Попов е доста по-добро. Той също е закаран с хеликоптер към университетската клиника Зьолден, но травмите му не са толкова притеснителни. Попов има изкълчен глезен, счупена скула и пукнато ребро.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Животът на пострадалия при падането на делтапланера край Несебър вече е извън опасност
Дата: 21/08, 14:19
Ванина Недкова е бременна
Дата: 21/08, 14:12
Бащата на изчезналите момичета е видял чатовете им: Жена ги е инструктирала
Дата: 21/08, 14:08
Шишков в "Златни пясъци": Законодателните промени трябва да бъдат от полза за всички курорти в страната, а не за някои от тях
Дата: 21/08, 14:06