Кадър: Нова тв
„Има риск от изтичане на информация от службите към Догано-Пеевските сараи заради хора от времето на Орешарски, които продължават да работят в системата за сигурност”. Това заяви в ефира на „Здравей, България” председателят на вътрешната комисия в Народното събрание ген. Атанас Атанасов.
Той изрази опасения и от това, че е възможно упражняването на натиск върху службите от страна на същата „политико-икономическа групировка”.
Според Атанасов липсва достатъчно добра координация между звената, отговорни за сигурността ни.
„Трябва да се окомпектова и да започне да изпълнява функциите си Съветът за сигурност към Министерския съвет”, категоричен бе Атанасов.
Той подчерта, че секторът за сигурност е „хронично недофинансиран”, което предизвиква сериозни проблеми.
„Като слон в стъкларски магазин министър Горанов реши, че ще провокира реформа като бръкне в джоба на служители на МВР и ги демотивира”, смята генералът.
Според него мерките за предотвратяване на евентуални терористични актове ще увеличат „страховете от това, че службите ще злоупотребяват с личната ни кореспонденция”.
Целият разговор гледайте във видеото!
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Черноморски вечери в Екопарк Варна на 22 и 23 август
Дата: 22/08, 04:30
Хороскоп за събота: Овен - гъвкавост; Близнаци - привличане; Лъв - късмет; Козирог - малки жестове; Риби - уют
Дата: 22/08, 04:30
На 22 август 565 г. за първи път се съобщава за чудовище в Лох Нес
Дата: 22/08, 04:00
Рожден ден празнува Динко Динев
Дата: 22/08, 03:00