Кадър Фб
По предварителни данни под удар тази нощ са попаднали обекти край Керченското пристанище, включително терминали за съхранение и претоварване на нефтопродукти и втечнен газ.
Продажбите на горива за граждани в окупирания от Русия Крим са спрени. Това съобщи в неделя назначеният от Москва губернатор Сергей Аксьонов, цитиран от БГНЕС и АФП.
Ограничението е влязло в сила от 9:00 ч. на 21 юни. По думите на Аксьонов гориво ще се продава само на държавни предприятия. Решението е взето на фона на засилени украински удари по руските снабдителни линии към полуострова.
През последните седмици украинските сили засилиха атаките си с цел да нарушат руската логистика. По-рано този месец Киев използва нови далекобойни дронове за удари по ключови мостове, а още миналото лято украинското разузнаване съобщи, че негови апарати са ударили Крим.
Атаките вече доведоха до проблеми с доставките. В началото на юни се стигна до остър недостиг на бензин и огромни опашки по бензиностанциите на полуострова.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хеликоптер на Бреговата охрана на САЩ се разби в Аляска
Дата: 23/06, 07:45
Броят на активните разломи в Турция достигна 700
Дата: 23/06, 07:38
Двама нови почнаха с Черно море
Дата: 23/06, 07:34
Властта, бизнесът и синдикатите обсъждат 4 законопроекта за трудови, осигурителни и здравни права
Дата: 23/06, 07:28
Новото ръководство на ЦИК встъпва в длъжност
Дата: 23/06, 07:25