Сменяме левовете срещу такса в евро


30/06/2026, 16:23

Пиксабей

До 30 юни гражданите могат да обменят безплатно левове в евро в клоновете на банките и представителствата на "Български пощи" ЕАД.

От 1 юли Законът за въвеждане на еврото позволява те да въведат такси за извършване на операцията.

От утре Пощите ще вземат 6 евро такса за обмяна до 1000 лева.

Няма да е изненада, ако някоя търговска банка реши да привлече клиенти с по-дълго извършване на услугата безплатно.

Единствено БНБ и регионалните ѝ представителства в страната ще продължат да сменят лева за евро безплатно и безсрочно, предаде БНР.

"От утре добре е хората, които имат още левове за обмяна, да се информират предварително дали съответната банка е въвела такса на услугата и какъв е размерът", посъветва Габриела Руменова, основателка на платформата "Ние потребителите".

Тези такси трябва да бъдат обявени публично – както на сайтовете, така и в паричните салони. Не е достатъчно да се залепи на стената QR код, защото не всеки клиент има дигитално устройство за проследяване на препратката и това поставя някои посетители в неравнопоставено положение, допълни Руменова.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пеевски към МВР: Отстоявайте реда, сигурността и законността в страната!
Дата: 05/07, 09:24

Мъж е в болница след снощното меле до "Чаталджа" във Варна
Дата: 05/07, 09:21

Колони от тирове, коли и автобуси на някои от граничните пунктове със Сърбия и Турция
Дата: 05/07, 09:14

Съдът в Пловдив отмени присъдата на мъж, шофирал пиян и убил младеж в катастрофа
Дата: 05/07, 09:081 Коментар

Драстичен спад в нивото на река Дунав
Дата: 05/07, 08:58

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия