Най-вероятната причина за реакцията на кучето, подушило взривно вещество, е батерията на лаптоп. При повреда на батерия от нея се отделят вещества, които наподобяват амонити - взривни вещества, смеси от амониев нитрат, нитротолуол и нитроглицерин. Вероятно кучето е надушило тях.Както е известно, единият багаж беше взривен, вероятно в него се е намирал лаптопът, съобщава "Стандарт" и блиц.
Теорията с преносим компютър не е случайна. Тази година е имало подобна евакуация на летището в Пловдив. Отново куче е надушило взривно вещество в багажното на самолет. Под дъжда били евакуирани всички пътници, а машината претърсена сантиметър по сантиметър. Оказало се, че става въпрос точно за повредена батерия на лаптоп, потвърдиха пред изданието два независими източника./БЛИЦ
Всички органи на сигурността са взели повече от сериозно заплахата в София. За това говори фактът, че шефът на сигурността на летището е пристигнал спешно, въпреки че е бил отпуск.
Шофьорът на белия бус, който беше претърсен за взрив, е белгийски гражданин. Той е излетял в 5,00 ч сутринта за Шарлероа и има билет за връщане на 3 декември. Името му не е арабско, а типично френско. По всичко личи, че не е имал и идея да се крие, нито пък че ще предизвика подобна суматоха./
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 04:10
На 13 май 1917 г. три овчарчета виждат обявлението на Света Дева Мария край Фатима
Дата: 13/05, 04:00
Рожден ден празнува Камен Воденичаров
Дата: 13/05, 03:00
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 02:50
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 02:50