Снимка bg.wikipedia.org
В океаните неотдавна драматично е нараснал броят на мистериозните водорасли – коколитофориди, пише kp.ru.
Това е заключението, направено от изследователи от Университета Джон Хопкинс в САЩ след проучване.
По тяхно мнение, едноклетъчни водорасли планктонни бързо започнаха да се размножават поради покачващите се нива на въглероден диоксид в океаните. Биолозите отбелязват, че коколитофориди във вода се появяват 10 пъти повече, отколкото се очакваше. През 1965 г. техният дял в екосистемите на океаните е два процента, а до 2010 г. са се увеличили с 20%, пише Business Insider.
Коколитофориди още са загадка за учените, като много проучвания не дават точен отговор, че те съществуват. По мнението на лаик това е планктон. От гледна точка на науката обаче това са морски организми с варовиков скелет.
Досега се смяташе, че увеличаването на въглеродния диоксид в атмосферата, и въглероден диоксид във вода, унищожава коколитофориди.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Фериботът в Белослав спира да работи за три дни
Дата: 12/05, 09:42
Арабист: Преговорите между САЩ и Иран навлизат в критична фаза
Дата: 12/05, 09:34
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 09:30
Спипаха подпийнал шофьор да кара кола след полунощ във Варна
Дата: 12/05, 09:29