снимка: МО
Ден за демонстрация на способности на многонационалното летателно учение „Thracian Blade 2026” ще се проведе днес, 17 юни, от 10.00 ч. на летище Чешнегирово, съобщават от Министерство на отбраната.
В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили (ВВС) на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария.
В изпълнението на съвместни задачи и мисии са включени още формирования от Сухопътните войски, Служба „Военна полиция“, Съвместното командване на специалните сили и Военномедицинска академия.
Събитието включва демонстрация на бойни способности от участниците в учението и статичен показ на българска и чуждестранна авиационна техника.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Костадин Костадинов: Победа в съда за работника, който беше нападнат от Ивайло Мирчев
Дата: 17/06, 16:51
Община Варна: Извънредните средства, поискани от МБАЛ „Св. Анна“, ще бъдат разплатени
Дата: 17/06, 16:47
Георг Георгиев: С какво толкова е важен за България руският патриарх, че да блокираме целия пакет санкции?
Дата: 17/06, 16:41
Морски вкус, водни приключения и незабравими емоции: Nautilus откри сезона на 5 юни
Дата: 17/06, 16:40
България изпълни всички препоръки за излизане от "сивия списък" на Европа за пране на пари
Дата: 17/06, 16:33