Локомотив на товарен влак се запали между две гари


21/07/2026, 13:58

Снимка Пиксабей, илюстративна

Дизелов локомотив на товарен влак се запали по време на движение между гарите Мърчево и Бойчиновци в област Монтана. Благодарение на бързата намеса на пожарникарите огънят е овладян, а при инцидента няма пострадали, съобщиха за NOVA от полицията.

Сигналът за пожара е подаден около обяд. На място незабавно са изпратени няколко екипа на пожарната, които са успели да локализират и потушат пламъците.

По първоначална информация композицията е била съставена от товарни вагони, електрически локомотив и дизелов локомотив. Именно от дизеловата машина е тръгнал пожарът.

При инцидента няма пострадали хора. Към момента няма данни и за опасност за движението в района, пише vesti.bg.

Причините за възникването на пожара все още се изясняват. Предстои да бъде установено дали става въпрос за техническа неизправност или друг инцидент.

През последните години подобни случаи са сравнително редки, но при възникване на пожар в железопътна композиция се задействат специални процедури за безопасност. Приоритет е предотвратяването на разпространението на огъня към вагоните и осигуряването на безопасността на железопътната инфраструктура.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Иран предупреди България да не допуска използването на територията ѝ за военни операции на САЩ
Дата: 21/07, 18:50

Ген. Румен Миланов: Спецслужбите имат нужда от анализ, а политическото влияние трябва да бъде ограничено
Дата: 21/07, 18:45

КТ "Подкрепа" предупреди за протести срещу политиката по доходите
Дата: 21/07, 18:38

А1 предлага ново решение за наблюдение и сигурност на дома
Дата: 21/07, 18:30

Отново активираха BG-ALERT за област Благоевград
Дата: 21/07, 18:26

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия