Районна прокуратура Пловдив внесе обвинителен акт срещу 28-годишния Деян Ю. от Сливен за причиняване на лека телесна повреда по хулигански подбуди. На 19 май 2015 г. Христина В. управлявала лек автомобил „Деу“ по бул. „Кукленско шосе“ в Пловдив. Направила обратен завой на отбивка и продължила движението си в лявата лента.
На около 100 м след отбивката се приближил лек автомобил „Мерцедес“, управляван от обвинения Деян Ю. Той започнал да й крещи защо карала бавно в лявата лента, ругаел и плюел по автомобила на жената. Христина В. му обяснила, че ако продължава да я притеснява ще се обади на тел. 112. После спряла на бул. „Кукленско шосе“ на червен светофар. Деян Ю. също спрял колата си. Слязъл и отишъл до водачката на „Деу“-то.
Тя се уплашила и набрала тел. 112, но успяла само да каже на оператора: „Помощ, нападат ме“, защото в този момент Деян Ю. й нанесъл удар с дясната ръка в слепоочието, а с лявата взел телефона и го хвърлил на предната седалка на автомобила й.
Христина В. подала жалба в Трето РУ на МВР-Пловдив. По делото е била назначена съдебно-медицинската експертиза, според която на Христина В. е бил причинен отток и охлузване на лицето, контузии на главата и шията, мозъчно сътресение.
В обвинителния акт е посочено, че с действията си Деян Ю. грубо е нарушил обществения ред на публично място и изразил явно неуважение към обществото и по хулигански подбуди причинил лека телесна повреда на Христина В.
Разпитан в хода на разследването Деян Ю. не се е признал за виновен.
Предстои Районен съд-Пловдив да насрочи първо заседание по делото.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
THE K – нов мащабен проект на КОМФОРТ ООД в кв. Аспарухово
Дата: 07/04, 16:10
Military Watch Magazine: Съпротива срещу сухопътна инвазия в Иран сред генералитета на САЩ предизвика Тръмп да направи чистка в Пентагона
Дата: 07/04, 16:09
Летищата във Варна и Бургас нямат индикации за недостиг на гориво
Дата: 07/04, 16:08
Времето във Варна в сряда
Дата: 07/04, 16:04
Таймс: Моджтаба Хаменей е в кома и не управлява Иран, подготвят се да го погребат до баща му
Дата: 07/04, 16:00