Тежка катастрофа в САЩ отне живота на наш автомобилен състезател, научи блиц. Синът на многократната шампионка на България при жените Констанца Томова - Ивайло Тученишки, е загинал при ицидент, разиграл се на автомобилна писта в Лос Анджелис.
46-годишният пилот излязъл на трасето за поредния тест на автомобил на отбора му "Ренер Моторспорт". Преди инцидента колата е тунингована в сервиза на българина, който от години живее в Лос Анджелис и е познат на автомобилната общественост.
При Иво в колата бил негов съотборник. До кончината на българина се стигнало, след като на старт-финалната права е загубен контрол над мощния автомобил, който се врязва в къщичката за отчитане на времената. Въпреки че веднага пристига хеликоптер, не можело вече нищо да се направи, тъй като Ивайло Тученишки е загинал на място. Тежко пострадалият му колега е откаран в болница, където се борят за живота му.
Занимаващият се с автомобилен спорт Тученишки е малкият син на Констанца Томова, която е многократна шампионка на България, както и европейска като навигаторка на Тихомир Златков. Преди години Иво заминава за Щатите, след което при него пристига и брат му Петър, който е 2 години по-малък. Двамата са постоянно по пистите. Имат обособен сервиз и подготвят състезателни автомобили. Ивайло Тученишки е участвал и в редица надпревари с отбора на "Ренер Моторспорт".
Екипът на Петел поднася своите съболезнования на семейството и близките на Ивайло Тученишки!
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
THE K – нов мащабен проект на КОМФОРТ ООД в кв. Аспарухово
Дата: 07/04, 16:10
Military Watch Magazine: Съпротива срещу сухопътна инвазия в Иран сред генералитета на САЩ предизвика Тръмп да направи чистка в Пентагона
Дата: 07/04, 16:09
Летищата във Варна и Бургас нямат индикации за недостиг на гориво
Дата: 07/04, 16:08
Времето във Варна в сряда
Дата: 07/04, 16:04
Таймс: Моджтаба Хаменей е в кома и не управлява Иран, подготвят се да го погребат до баща му
Дата: 07/04, 16:00