Снимка: Булфото
Софийска градска прокуратура (СГП) привлече като обвиняем Р. Ш. за престъпление по чл. 115 НК, а именно че на 22 юни около 18,10 ч. в София на площад „Лъвов мост“ умишлено умъртвил К. М., като го избутал през парапета на Лъвов мост, вследствие на което пострадалият паднал от височина и получил съчетана и височинна травма, довели до смъртта му.
С постановление на наблюдаващия прокурор Р. Ш. е задържан за срок до 72 часа.
Досъдебното производство е образувано на 22 юни на основание чл. 212, ал. 3 НПК с оглед на местопроизшествие. Действията по разследването се извършват от СДВР под ръководството и надзора на СГП, посочва БТА.
Предстои на 25 юни СГП да внесе в Софийски градски съд искане за вземане на мярка за неотклонение задържане под стража спрямо обвиняемия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Демерджиев: Олег Невзоров е дал важни показания
Дата: 23/06, 16:51
Случаите на морбили в страната са 408
Дата: 23/06, 16:36
Столична интелектуалка почина на плажа в Лозенец
Дата: 23/06, 16:36
Радев категоричен: Няма да се замразява минималната работна заплата!
Дата: 23/06, 16:30
Технологичният гигант Oracle съкрати около 21 000 служители
Дата: 23/06, 16:29