кадър: Нова тв
Магистратските среди се разделиха на две по горещите теми в съдебната система. Според едните реални реформи не се правят. Другите пък не разбират защо промените не се харесват и се стига до оставки, предава Нова тв.
Двама председатели - на Върховния касационен съд и на Етичната комисия във Висшия съдебен съвет, се разминаха коренно в позициите си. За единият реформата се прави проформа, а според другия съвсем не е така.
„Категорично не съм съгласен с Христо Иванов, че се превръщаме в прокурорска държава”, заяви Ясен Тодоров от ВСС.
„За съжаление вчера политическата воля беше насочена към това да се произведе един продукт, удобен за Брюксел, за да може да се покаже, че нещо се случва, а всъщност това не е така”, коментира от своя страна шефът на ВКС Лозан Панов.
Според него правосъдният министър е бил оставен сам в борбата си и не се е видяла подкрепа от кабинета. Тодоров обаче не смята така.
Изводите от реформата и оставката също бяха в двата полюса.
Още по темата гледайте във видеото.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Откриха мъртъв генерал-майор от ФСБ в оставка в Москва
Дата: 21/08, 15:38
Намалената мощност на АЕЦ "Козлодуй": 5-ти блок работи нормално, има резервни мощности, няма проблеми с тока
Дата: 21/08, 15:34
Боен дрон камикадзе изплува на плаж край Истанбул
Дата: 21/08, 15:27
Времето във Варна в събота
Дата: 21/08, 15:26
Прокуратурата отговори на Демерджиев: Неприемливи са всякакви "предупреждения", отправени от министър
Дата: 21/08, 15:18