Джон Кери: Тръмп заплашва националната сигурност


13/12/2015, 23:31

анимка: Булфото

Предложението на Доналд Тръмп мюсюлмани да не бъдат допускани в Съединените щати заплашва националната сигурност, заяви днес държавният секретар Джон Кери, цитиран от Франс прес и Би Ти Ви.

"Предложението е заплаха за националната сигурност, защото то показва волята на американец, претендиращ за най-високия пост в държавата, да дискриминира цяла една религия", каза Кери в интервю по телевизия Ей Би Си.

В друго интервю за телевизия Си Би Ес държавният секретар заяви: "Подобни забрани са в разрез с американските ценности и с нашата конституция. Мисля, че това е много опасна външна политика, защото тя казва на онези в исляма, които се опитват да използват населението и да набират чуждестранни бойци: в Америка имат един тип, който води война с исляма", продължи той. "Това създава впечатлението, че Америка наистина е дискриминационна към исляма и мюсюлманите".

Доналд Тръмп продължава да е фаворит сред републиканските избиратели, но в щата Айова той бе изместен от ултраконсервативния сенатор от Тексас Тед Круз, предаде Франс прес. Круз има подкрепата в Айова на 31 на сто от републиканските избиратели и преднина от 10 пункта пред милиардера Доналд Тръмп, който е подкрепен от 21 на сто, сочи анкета на Блумбърг, поръчана от вестник "Де Мойн реджистър".

Трети е сенаторът Марко Рубио с 10 на сто подкрепа. Малкият щат Айова има голяма политическа тежест, тъй като в него на 1 февруари ще се състоят първите вътрешнопартийни избори за кандидат на партията за президентските избори през ноември догодина, отбелязва АФП.

Веднага след публикуването на резултатите от анкетата Тръмп нарече Круз "нещо като маниак" и заяви, че според него той няма качества да бъде президент, съобщи Ройтерс.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Подготвят два терена за изграждане на площадки за едрогабаритни отпадъци във Варна
Дата: 21/08, 12:21

Нов пожар избухна в землището на сливенското село Градец
Дата: 21/08, 12:16

Министър Шишков инспектира отстраняването на аварията на магистралния водопровод във Варна, откри тънък асфалт
Дата: 21/08, 12:06

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 21/08, 12:00

Завърши ремонтът на тръбопровода под дъното на Варненското езеро
Дата: 21/08, 11:581 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия