За последните три дни: Русия унищожи 1200 цистерни с гориво на "Ислямска държава" в Сирия


16/12/2015, 07:39

Снимка: АФП

Руската авиация е унищожила седем колони с гориво на „Ислямска държава“ за последните три дни, както и шест обекта, в които терористите незаконно преработват петрол. Така от началото на въздушните си удари Русия е успяла да унищожи над 1200 цистерни, пише Известия, цитирана от "Фокус".

„Руската авиация продължава да обръща първостепенно внимание върху подкопаването на източниците на доходи на терористите в Сирия. За тази цел само в последните три дни бяха унищожени шест обекта, където терористите незаконно обработваха петрол, а също така и седем колони с автомобили, превозващи суров петрол и нефтопродукти.

От началото на кампанията си руската авиация е унищожила над 1200 цистерни“, съобщи на брифинг началникът на главното оперативно управление на руския генерален щаб генерал-лейтенант Сергей Рудской.

В последните денонощия руските военни са нанесли 17 удара срещу позициите на „Ислямска държава“, в резултат на които са били ликвидирани над 150 терористи и 11 единици техника. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



В общинските детски градини във Варна има 181 свободни места
Дата: 24/08, 09:54

Още абонати от Варна и региона остават без вода днес
Дата: 24/08, 09:47

Гърция мести батарея "Пейтриът" от остров Карпатос на остров Крит заради напрежението около Иран
Дата: 24/08, 09:42

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 24/08, 09:40

Тонове плодове отиват на боклука: Производители протестират заради ниските изкупни цени в Сливен
Дата: 24/08, 09:371 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия