Родният дом на бившия американски президент Бил Клинтън в град Хоуп, щата Арканзас, пострада при пожар. Има подозрения, че става въпрос за умишлен палеж, съобщиха Ройтерс и Франс прес, позовавайки се на местната полиция.
Пожарът лумнал в задната част на къщата, обявена за национален исторически обект, малко след 3 часа през нощта, обясни началникът на полицията в Хоуп Джей Ар Уилсън. Той каза, че има съмнения за палеж, тъй като на мястото миришело на бензин. Пострадала е външна стена и по къщата няма големи поражения. Пламъците бързо били потушени от пожарникарите, допълва блиц.
Лабораторни анализи ще покажат дали пожарът е предизвикан умишлено. Засега няма задържани по случая. Полицията анализира графити, оставени по стените на дървената сграда.
Двуетажната бяла къща днес е музей и е в списъка на американските исторически паметници. Бил Клинтън, чийто баща загинал при автомобилна катастрофа преди раждането му през 1946 г., е прекарал в нея първите четири години от живота си с майка си и нейните родители.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Денис Васин: Мачът Фратрия - Дунав е украшение за българския футбол
Дата: 12/05, 13:37
Собственикът на ударената от мълния къща: Изтряска силна гръмотевица и покривът пламна
Дата: 12/05, 13:291 Коментар
Взрив избухна близо до детска градина в Горна Оряховица
Дата: 12/05, 13:221 Коментар
Ася Панджерова подаде оставка като заместник-министър на образованието
Дата: 12/05, 13:161 Коментар