Варненец наби служител на Енергото. Осъдиха го да плати 1000 лева глоба


28/12/2015, 11:21

Районен съд - Варна наложи 1000 лева глоба на 40-годишен мъж, причинил телесна повреда на инкасатор на енергиен доставчик. По внесено от прокуратурата постановление, 40-годишният Г. А. бе освободен от наказателна отговорност с налагането на административното наказание, съобщиха от пресцентъра на Районен съд Варна.

Той бе признат за виновен в това, че на 2 януари тази година причинил лека телесна повреда по хулигански подбуди на служител на „Енерго про мрежи", натоварен със задължения да отчита изразходената електроенергия от клиенти на дружеството. Деянието се наказва по чл. 131, ал.1, т.12 от НК.

На посочената дата двама инкасатори, облечени в отличително фирмено облекло, позвънили  на входа на двуетажна къща в централната част на Варна, за да бъдат допуснати да засекат показанията на монтираните вътре електромери. Живуща на адреса им отворила, но още докато извършвали отчитането, друг обитател на къщата – 40-год. Г.А., ядосан започнал да държи сметка на инкасаторите, че с позвъняването си са изплашили децата.

Именно тогава той, без да е бил предизвикан от пострадалия, му нанесъл удар с юмрук в лявото слепоочие и продължил да го бута до напускане на адреса. Впоследствие назначената съдебно медицинска експертиза установява, че пострадалият е получил контузия на главата и травматичен хематом, обусловили временно разстройство на здравето, неопасно за живота.        

40-годишният мъж е с чистото съдебно минало. В негова тежест са направените по делото разноски. Решението на Варненския районен съд подлежи на обжалване в 15-дневен срок пред горната съдебна инстанция.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Полицията издирва 78-годишната Стояна от Казанлък
Дата: 21/08, 18:38

Управителят на БНБ Димитър Радев: Еврото е рамка. Стабилността е избор
Дата: 21/08, 18:301 Коментар

Принц Хари, Елтън Джон, Лиз Хърли и още четирима трябва да платят минимум 9,5 млн. паунда на Daily Mail
Дата: 21/08, 18:24

Халкидики, Солун, Кавала или Тасос? Как да изберете подходящия пазар за имоти в Северна Гърция
Дата: 21/08, 18:22

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 21/08, 18:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия