Снимка: Уикипедия
Руският министър на енергетиката Александър Новак обвини ръководството на Саудитска Арабия в дестабилизация на петролния пазар, пише "Коммерсант", цитиран от "Фокус".
Както разказа чиновникът в интервю за телевизия „Русия 24“, през 2015 година арабското кралство е увеличило добива до 1,5 милиона барела в денонощие, и това е причина в момента предлагането на пазара да превишава търсенето. Въпреки това, Новак не изключи през следващата година ситуацията да се промени.
"Кривата на търсенето и предлагането, по оценка на експертите, може да се запази до второто полугодие на 2016 година, което дисбалансира пазара. Не е изключено на това да влияят и такива фактори като новия добив в Иран, новия добив в тези държави, като например Саудитска Арабия, която през тази година увеличи на 1,5 милиона барела на денонощие добива, като по този начин дестабилизира ситуацията“ на петролния пазар, заяви руският министър.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Шестокласник от Добрич върна изгубена пенсия и показа, че доброто е живо
Дата: 12/05, 21:50
Русия тества новата си междуконтинентална ракета
Дата: 12/05, 21:44
Илиев: По-агресивни сме, скъсяваме дистанцията до хората и сме доволни от това нещо, има промяна
Дата: 12/05, 21:41
Тенчо Тенев: У нас няма сериозни санкции за нарушителите по пътищата
Дата: 12/05, 21:342 Коментара
Брегов: Обществото плаща пряко за бездействието и некомпетентността в съдебната система
Дата: 12/05, 21:25