Британските разузнавателни служби проучват последното ужасяващо видео с екзекуции, разпространено от „Ислямска държава“ (ИД), а спекулациите за това кой е „новият Джихади Джон“ растат, пише британският вестник Daily Mirror, цитиран от "Фокус".
Ужасяващите кадри показват как убиец от „Ислямска държава“, с английски акцент, заплашва да атакува Великобритания преди да стреля надолу по четирима „британски шпиони“. Видеото показва маскирания да размахва пистолет към четирите жертви, които коленичат в пръстта в оранжеви гащеризони. Разузнавателните служби обявиха, че ще разследват видеото, за да установят самоличността на терориста, след като той заплаши Дейвид Камерън и британските войници.
Източник на британското външно министерство заяви, че видеото може да е било разпространено за „отклоняване на вниманието от неотдавнашните военни неуспехи на ИД в Ирак“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Борисов нареди смяна на всички общински шефове на ГЕРБ
Дата: 12/05, 20:21
Две жени набиха 16-годишна след матура по БЕЛ в Лом
Дата: 12/05, 20:201 Коментар
Емил Дечев се връща в Софийската градска прокуратура
Дата: 12/05, 20:08
Зоров: Мерките за контрол на цените са в правилната посока, но ножицата при надценките трябва да се свие
Дата: 12/05, 19:58
Верижна катастрофа на магистрала "Хемус"
Дата: 12/05, 19:421 Коментар