Достъп на деца до социалните медии - под родителски надзор и за ограничено време


13/07/2026, 14:01

Булфото

"Никакви екрани и дигитални платформи за деца до 3 години" - това каза председателката на Комисията Урсула фон дер Лайен по повод представянето на доклада за детската безопасност онлайн, предаде БНР.

"Що се отнася до социалните медии, проучванията показват, че моментът е от значение. Например, знаем, че малките деца изобщо не трябва да бъдат излагани на екрани и дигитални платформи. Затова - никакви екрани преди навършване на три години. Децата трябва да имат достъп до социалните медии само под надзор - на родители, възпитатели или учители - и за ограничено време.

Детството е период на изключително и деликатно развитие на мозъка. По време на този етап децата ни се нуждаят от време в реалния свят. Време да играят, да изграждат приятелства лице в лице, да правят грешки. Време да формират собствената си идентичност, собствената си личност, преди това да бъде направено от някакъв алгоритъм. Вярвам, че трябва да дадем на децата си това време".

Фон дер Лайен каза още, че Комисията ще разгледа внимателно доклада и ще направи предложения във връзка с него след лятото.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Съпругата на треньора, пострадала при тежката катастрофа на „Тракия“, се подобрява
Дата: 13/07, 18:59

Над 50 души са ранени при надбягванията с бикове в Испания
Дата: 13/07, 18:56

Двама мъже отвлякоха 16-годишен ученик от Вършец
Дата: 13/07, 18:55

Съединените щати и Иран влязоха в спор за контрола над Ормузкия проток
Дата: 13/07, 18:44

Силна градушка над няколко града в България
Дата: 13/07, 18:43

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия