Разтърсващ разказ на бивши пленници! Ето какво им причинили терористите (видео)


06/01/2016, 20:25

Бивши затворници разказаха как са живяли под плен при терористи. Пленниците успяли да се спасят по чудо и избягали. Сега те живеят в лагера Язит Невроз в Сирия.

Лагерът е направен с палатки и отпадъчни материали, хората тук живеят при всякакви климатични условия, но се радват, че са свободни. Убежището им е предоставено от кюрди от Кюрдската работническа партия, съобщи tvzvezda.ru.

Язидите са древна народност със своя религия. Терористите от LIH и сирийските джихадисти ги наричат ​​"слуги на дявола." Те им наредили да станат сунити, иначе щели да ги убият. Много са починали, а 50 хиляди души са избягали.

Според един от бежанците терористите унищожавали мирните хора, въпреки че им обещали да не ги докосват. Жените и децата им са взети под робство, а мъжете били убити.

Видео вижте тук

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Еквадорец спечели четвъртия етап на Джирото
Дата: 12/05, 23:28

Нора Недкова отпадна от Hell’s Kitchen преди големия финал
Дата: 12/05, 23:21

Треньорът на Карлос Насар стана баща на рождения му ден
Дата: 12/05, 23:14

Букмейкърите дават големи шансове на песента Bangaranga на Дара
Дата: 12/05, 23:07

Само на 29 години почина звезда от НБА
Дата: 12/05, 23:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия