Лидерът на Свободната демократическа партия Кристиан Линднер обвини канцлера Ангела Меркел в бездействие по въпроса за бежанците и неправилно провеждана миграционна политика – ФРГ не трябва да взема решения сама за всички страни. Това политикът съобщил на сайта на партията, цитиран от много немски медии, както и от блиц.
Линднер подложил на сурова критика известната фраза на Меркел, призоваващ народа да подкрепи мигрантите: „Ние ще се справим с това”. Според него, изказването не може да замени конкретните действия на правителството, като вижда единствения изход в приемане на закон за имиграцията, който трябва да систематизира процеса на регистрация на бежанците и да способства за легалната интеграция на мигрантите.
По-рано немският телевизионен канал ZDF съобщи резултати от допитване, че вече повечето граждани на ФРГ (52%) считат като лоша работата на Меркел по преодоляване на миграционната криза. Освен това 74% са съгласни с мнението, че миграционната криза застрашава единството на Европа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 19:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 19:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 19:00
Спартак пусна в продажба билетите за градското дерби при дублиращите отбори
Дата: 11/05, 18:59
Деси Добрева: 85-годишната баба Атанаска ми завеща мисия
Дата: 11/05, 18:46