Русия отрече за нарушаването на турското въздушно пространство


30/01/2016, 21:26

Руското министерство на отбраната опроверга твърденията на Анкара за нарушаване на въздушното им пространство от руски самолет. "Не е имало никакво нарушение на въздушното пространство на Турция от самолети на руската авиогрупа в сирийската арабска република не е имало.

Твърденията на турската страна за нарушение на въздушното им пространство от руски самолет Су-34 - това е просто голословна пропаганда", заяви пред руското агенция "Интерфакс" официалният представител на руското военно министерство Игор Коношенков, пише Блиц.

Той допълва: "Уверен съм,че турските специалисти по ПВО са наясно,че радарите, с които се осъществява контрола на въздушното пространство, могат да фиксират само височината курса и скоростта на обекта във въздуха. Нито един от тези радари не може да каже типа и страната от която идва въздушния обект- Руси или САЩ или т.нар. "Анти ИДИЛ коалиция", казва спецът.

Според него би могло да се разбере вида и принадлежността на самолета само с пряк визуален контакт, ако на това място е имало втори самолет, какъвто не е съобщено да е имало. 
"Да се твърди сериозно ,че с помощта на тези радари са дадени предупреждения на руски и на английски, е работа само на неграмотни пропагандатори", подчертава Коношенков. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ще полагат маркировка в участък от път I-6 в Софийска област от понеделник до петък
Дата: 24/08, 01:00

Община Враца с проект за иновативни социални услуги
Дата: 24/08, 00:30

Левски отнесе солена глоба, УЕФА предупреди Хулио Веласкес
Дата: 24/08, 00:10

Пиано и микрофон на Фреди Меркюри ще бъдат предложени на търг през октомври
Дата: 24/08, 00:02

Стършел ужили мъж по пътя Дългопол – Варна, медици реагираха за минути
Дата: 23/08, 23:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия