Връщат в ареста шефа на ВиК - Несебър


18/08/2026, 17:58

Снимка: Булфото

Апелативният съд в Бургас уважи протеста на прокуратурата началникът на ВиК - клон Несебър Свилен Станчев да бъде върнат отново зад решетките. 

Мярката на Станчев е била променена на 11 август от постоянен в „домашен арест” с електронно проследяване, припомня Нова телевизия.

Държавното обвинение мотивира искането си за най-тежката мярка за неотклонение с това, че разследването е в начален етап и по-леката мярка може да попречи на събирането на доказателства, предвид високия пост в йерархията на ВиК - Бургас, който заема обвиняемия.

Като мотив беше изтъкнат и размера на поискания и приет от него подкуп в размер на 12 минимални работни заплати - 8 000 евро.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Бивш активист на "Кръв и чест" пред bTV: Допуснах голяма грешка
Дата: 18/08, 20:42

Новата формула: Минималната заплата догодина може да се увеличи с до 47 евро
Дата: 18/08, 20:23

Кирил Петков за убийството в Пловдив: Кремъл не командва всяка крайнодясна група, механизмът е много по-сложен
Дата: 18/08, 20:163 Коментара

Как да спестим 20% от седмичния бюджет с пазаруване в Lidl?
Дата: 18/08, 20:10

Мъж с фалшива полицейска униформа е задържан в Перник
Дата: 18/08, 20:091 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия