Вижте кой пресече цяла Европа, за да намери семейството си


20/02/2016, 18:45

Снимка ABC

Животното изминало над 4000 км. в търсене на стопаните си

Котка преодоля хиляди километри, за да открие стопаните си. Заедно с тях Кункуш напуска иракския град Мосул и пристига в Гърция, но след това се изгубва. Стопанката му се опитва да го намери, но трябвало заедно с децата си да напусне временния лагер и така издирването приключва, съобщава ABC, цитирана от Блиц.


След няколко дни белият котарак е забелязан в рибарско село Скала. Животното е изкъпано и нахранено. Получава друго име – Деус, а по-късно  и ново семейство в немския град Берлин. 

Паралелно с това в социалните мрежи започва кампания, чиято цел е да се намерят истинските стопани на Деус-Кункуш. Не след дълго тя се увенчава с успех и бежанците разбрат местонахождението на домашния си любимец. Първата им среща е в Скайп. 

След това Кункуш се отправя на ново пътешествие. Четири месеца и 4000 км. по-късно белият красавец вече е при истинското си семейство в Норвегия. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Вторият държавен зрелостен изпит ще се проведе утре
Дата: 23/08, 21:02

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 23/08, 21:00

Западнонилската треска се е разпространила в 12 държави в Европа
Дата: 23/08, 20:56

Турция праща първи танкер с гориво на Русия
Дата: 23/08, 20:501 Коментар

Созопол ще иска помощ от МРРБ за тръбата край „Златна рибка“
Дата: 23/08, 20:461 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия