Снимка: Булфото
Цветан Василев на разпит пред съда в Сърбия. Мажоритарният собственик на фалиралата банка КТБ ще бъде разпитан във Висшия съд в Белград, съобщава bTV.
Той е привлечен като обвиняем за длъжностно присвояване в особено големи размери от КТБ. Василев е в Белград от 2014 година, но все още не е екстрадиран у нас. Припомняме, в началото на март миналата година Висшият съд на Белград разреши екстрадирането на Цветан Василев в България, но няколко дни по-късно апелативният съд в страната върна делото.
Очаква се заседанието да започне в 7:30 часа местно време. Все още няма яснота колко време ще продължи заседанието. Делото ще се гледа при закрити врата, без да се допускат медии.
Каквото и да е решението днес, финалната дума има министърът на правосъдието на Сърбия.
Вчера стана ясно, че главният прокурор Сотир Цацаров е сезирал две европейски институции за липсата на отговор от страна на Сърбия във връзка с екстрадицията на Цветан Василев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Държавата доплати 3,6 млрд. евро за минимални пенсии
Дата: 23/08, 11:01
Радан Кънев: Нашите симпатизанти имат силно очакване Андрей Гюров да е кандидат за президент
Дата: 23/08, 10:57
Цветанов: Нямаме антидронови системи, а някой може да заглушава сигнала дори на самолет
Дата: 23/08, 10:52
Доброволец от "Брат за брата": Реагираме веднага при пожари и бедствия
Дата: 23/08, 10:34