Около двайсетина членове на гръцката анархистка група "Рубикон" са нахлули снощи в студио на националното радио и телевизия ЕРТ по време на излъчването на централния информационен бюлетин, съобщава "Нова телевизия".
В резултат на това програмата е била прекъсната за няколко минути, съобщават гръцките медии.
Анархистите са се опитали да прочетат текст по новините в момент, когато водещият журналист Панос Харитос разговарял с депутатката на комунистическата партия Лиана Канели по повод 50-ата годишнина от първия излъчен телевизионен канал в Гърция.
След оттеглянето на членовете на групата "Рубикон" от студиото Панос Харитос и Лиана Канели са описали какво се е случило, като са казали, че един техен колега оператор е пострадал.
Пред сградата на националното радио и телевизия полицията е арестувала 22 души.
В сайта "индимедия" е бил публикуван текстът, който анархистите са искали да прочетат по телевизията. Той е подписан и от друга организация, наречена "Анархистка колективност от Нова Филаделфия".
В текста анархистите се спират на политиката на правителството по отношение на икономиката и пенсионната система, на мигрантите и бежанския проблем, като осъждат "държавната репресия".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Ники Кънчев: Нашата родина е една от най-нормалните страни в света
Дата: 11/05, 00:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 00:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 00:00
Доц. Йосиф Аврамов: Има много скъпи монети, откривани по нашите земи
Дата: 10/05, 23:50
Григор Димитров стартира срещу квалификант в Бордо
Дата: 10/05, 23:42