Част от кабелите, обслужващи централно съоръжение във Варна, вече ги няма, забелязаха граждани. Поне това се вижда от зеещата кутия с изкъртен капак на соларното зарядно за мобилни устройства зад Фестивалния комплекс.
_641x854.jpg)
_641x854.jpg)
Проектът за „Слънчево зарядно“ реализира гражданин на име Стефан Стефанов. Идеята му е спечелила наградата на екологично сдружение „За Земята“ още през 2012г.
Така той сглоби гигантско зарядно за мобилни устройства, комбинирано с безжичен интернет с некомерсиална цел. Така хората ще могат да заредят мобилните си устройства, да отдъхнат или просто да използват безжичния интернет с некомерсиална цел.
За целта гражданинът поиска общината да му даде бетонния постамент между ФКЦ и радио Варна.
_641x854.jpg)
_641x854.jpg)
В проекта на ул. „Пушкин“ е въплътена екологична, но и образователна идея. Тя показва на гражданите възможностите за използване на слънчева енергия. Корпусът на огромната антена е направен от неръждаема стомана.
Но по типичен български образец, част от кабелите на съображението вече липсват. Вижда се, че е отворен капакът на кутията, в която са поставени жиците в основата на стълба. Не е ясно дали и как ще работи сега "слънчевото зарядно".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп: Куба е провалена държава и се движи само в една посока - надолу
Дата: 12/05, 17:041 Коментар
Затвор за управител на транспортна фирма и механик за трагедията с тир в Айтос, при която загина жена
Дата: 12/05, 16:55
Българин загина при катастрофа с мотор в Гърция
Дата: 12/05, 16:48
Градушка като яйце удари Трявна, много коли са изпочупени
Дата: 12/05, 16:43