Турция на нокти! Готви се за нови терористични атаки! Ето какво предупреждение е разпратено до полицейските управления


25/02/2016, 12:45

Полицията в Истанбул усилва мерките за сигурност в града, особено по спирките на автобусните линии, заради опасността от нови терористични нападения, съобщава турския „Milliyet” цитиран от Риа новости.

Управлението по безопасност в Истанбул разпрати в полицейските участъци в града предупреждения, че на метростанциите, на преминаващата под Босфора линия метро "Мармарай" и на спирките на обществения транспорт е възможно провеждане на терористични актове чрез коли-бомби или чрез камикадзета. Във връзка с това се повишават мерките за сигурност, например на някои ключови спирки и метростанции, където човекопотока е по-интензивен, ще бъде още по-засилен контрола.

„Получена е информация за това, че се очакват нападения с коли-бомби и камикадзета именно на места, където има струпване на хора", се казва в разпратеното съобщение.

Засилените мерки за сигурност в Истанбул се налагат и след терористичния акт миналата неделя.

На 17 февруари бе взривена кола-бомба н центъра на турската столица, недалеч от сградата на парламента, генщаба и военните общежития. Тогава загинаха 29 души и бяха ранени 61. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Рожден ден празнува Камен Воденичаров
Дата: 13/05, 03:00

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 02:50

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 02:50

Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 02:10

Сръбската армия започва съвместно учение с НАТО
Дата: 13/05, 02:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия