Снимка ОДМВР - Бургас
Служители на отдел „Икономическа полиция“ към ОДМВР – Бургас иззеха 12 307 артикула, носещи обозначения на защитени търговски марки, при специализирана полицейска операция край Поморие.
Стоките са открити в складово помещение, разположено на околовръстния път на града срещу Винпром „Черноморско злато“. По данни на полицията обектът е стопанисван от 71-годишен мъж от Пловдив, пише Блиц.
При проверката са намерени големи количества тениски, спортни екипи, чехли, плажни кърпи, раници и други изделия, съхранявани в чували. Част от тях са били обозначени със знаци на популярни световни марки като NIKE, PRADA, GUESS, BOSS и други.
От ОДМВР – Бургас съобщават, че извършените действия са установили по безспорен начин данни за престъпление против интелектуалната собственост. Според първоначалната информация артикулите са били предназначени за търговска реализация, без притежателите на марките да са предоставили необходимите права за използването им.
По случая е образувано досъдебно производство. Разследването продължава, като предстои да бъде установен произходът на иззетите стоки и евентуалната им връзка с разпространителска мрежа в региона.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Дуа Липа се омъжи за актьор
Дата: 31/05, 23:31
ЕС обмисля замразяване на тавана върху цената на руския петрол
Дата: 31/05, 23:21
България разгроми Франция и е на 1/4-финал на европейското по минифутбол
Дата: 31/05, 23:06
Камен Кенов: Българинът е бил здрав селяк и непобедим войник
Дата: 31/05, 22:521 Коментар
Шофьорите да се движат с повишено внимание в участък на АМ „Хемус“ от утре
Дата: 31/05, 22:36