Софийски градски съд остави в ареста тримата задържани за побоя на Околовръстното шосе на София, предаде „Фокус”. На Х. Христов, А. Гечев и Г. Близнаков са повдигнати обвинения за нанасяне на средна телесна повреда на шофьора и лека телесна повреда на съпругата му заради инцидент на Околовръстнто на София на 24 февруари.
На тримата е наложена мярка за неотклонение „Задържане под стража”, като въпреки, че според съда няма опасност да се укрият, мярката им за неотклонение не бе променена на по-лека.
Въз основа на събраните доказателства съдът счете, че има предпоставки обвиняемите да са извършили престъплението, за което са обвинение и има опасност да извършват ново престъпление. Съдът отчете и пренебрежителното отношение на обвиняемите към обществените норми и безразличието към човешките права и не се съобрази с искането на защитата за налагането на по-лека мярка.
Припомняме, че на 24 февруари възникна инцидент на Околовръстния път на София, при който четирима души нанесоха побой над семейство. Един от задържаните бе освободен, защото потърпевшите не успяха да го разпознаят. Заради този случай главният прокурор разпореди проверки на всички лица, които ползват частна охрана
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Симеон Михайлов донесе злато за Варна
Дата: 12/05, 10:07
Дечев: Случаят "Петрохан" не е приключил
Дата: 12/05, 10:06
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 10:00
Кметът на София за тежката катастрофа със загинал: Подобни инциденти напомнят колко важна е дисциплината на пътя
Дата: 12/05, 09:55