Задържаха турчин с нелегално оръжие, подозират мокра поръчка


08/03/2016, 12:08

Илюстрация: Булфото

Турски гражданин е бил задържан на ГКПП-Малко Търново заради открити два пистолета в автомобила му. Акцията се пази в дълбоката секретност. Турчинът, чието първо име е Мустафа, е влязъл в страната в първите часове на 6-ти март.

При проверка на автомобила му "Мицубиши" са открити два пистолета под една от седалките. Веднага след това е започнало разследване, което според отлично осведомени източници се извършва под контрола на ДАНС, пише "24 часа".

Проверяват се връзките на чужденеца с международни престъпници. Работи се по версията, че трафикираното оръжие е трябвало да се използва за мокра поръчка.
Намереното в колата оръжие е предадено спешно на експерти за извършване на балистична експертиза. Арестантът твърди, че не знае нищо за нелегалната пратка. Качил стопаджия, който слязъл малко преди границата.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Силно земетресение разтърси японския остров Хоншу; издадено е предупреждение за цунами
Дата: 22/08, 20:48

Кръстю и Ирина имат бебе на 4 месеца и живеят със 130 евро на месец
Дата: 22/08, 20:41

Обезвредиха корозирал артилерийски снаряд, открит на плажа във Видин
Дата: 22/08, 20:34

Починала е туристката, паднала при слизане от връх Мальовица
Дата: 22/08, 20:25

Георги Кандев облече българска носия
Дата: 22/08, 20:11

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия