Гърция може да подслони 70 000 мигранти


09/03/2016, 00:59

Гръцкият министър на миграцията Йоанис Музалас заяви, че правителството може да осигури място за подслон за до 70 000 мигранти, което е приблизително двойно повече от текущия брой на хората, блокирани в страната, предаде The Gulf Today, цитиран от "Фокус" и Блиц.

Йоанис Музалас добави, че страната не може безкрайно да разширява капацитета на приютите и лагерите, построени от въоръжените сили.

„В момента има 33 000 бежанци и мигранти в Гърция. Ако те станат 50 000, то ние ще осигурим настаняване за 50 000. А ако станат 70 000, то ще го направим за 70 000“, каза той. Министърът обаче подчерта, че страната не може да надхвърли този брой. 

Музалас призна, че е „дълбоко натъжен“ от бежанската криза в Европа, която той разглежда като „унижение и деградация на човешкия живот“. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Бизнесът скочи срещу почивен понеделник след празник
Дата: 11/05, 13:09

„Соколите“ се местят в София
Дата: 11/05, 13:07

Засякоха варненец да шофира дрогиран по крайбрежната алея
Дата: 11/05, 13:06

Силни гръмотевични бури и градушки удрят България в следващите часове
Дата: 11/05, 12:53

Новият министър на икономиката спря всички плащания от дъщерни дружества и обществени поръчки
Дата: 11/05, 12:41

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия