Снимка Булфото
Еврокомисията е предвидила опасността от пренасочване на мигрантската вълна през България. Това заяви говорителят на ЕК Наташа Берто.
"Взели сме предвид тази опасност", заяви Берто по време на пресконференция, в отговор на въпрос дали комисията не се опасява, че със затварянето на пътя за мигрантите през Западните Балкани, те могат да се насочат по други маршрути, например към България, пише "Труд".
"Винаги сме имали предвид възможността пътят да се разклони в други посоки, затова още миналата есен обединихме в обща среща държавите от региона. Поканихме не само държавите от пътя през Западните Балкани. Затова Албания и България участваха в тази среща и са част от конферентните седмични заседания на групата. Следващото подобно заседание е днес следобед", отбеляза Берто.
Словения е съобщила на Еврокомисията във вторник, че от днес напълно възобновява прилагането на Шенгенския кодекс. Мигрантите, които нямат право да влязат в Шенген или не са подали молба за убежище, или нямат право на закрила, няма да бъдат пропускани през границата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп смята да превърне Венецуела в 51-вия щат. Каракас: Не сме колония
Дата: 12/05, 11:09
Коцев: Главният архитект на Варна да освободи поста. Даваме старт на нова политика за ограничаване на презастрояването
Дата: 12/05, 10:57
CNN: Руски кораб с ядрени реактори за Северна Корея е потънал край Испания
Дата: 12/05, 10:54
Ефремова: Екипите на АСП да бъдат в спешна готовност за оказване на подкрепа на пострадали от валежи и градушки
Дата: 12/05, 10:49
Транспортният министър разпореди незабавна проверка след тежката катастрофа на магистрала „Хемус“
Дата: 12/05, 10:40