Новият ФК Спартак (Варна), основан от Атанас Атанасов - Орела и покойната футболна легенда на клуба Живко Господинов, спечели първата си битка в съда - за името, срещу ФК Спартак от 1992 година.
Ликвидатор на ФК Спартак от 1992 г. е Иван Петров, а в регистрите е записано, че клубът е с прекратена дейност от 2003 г. Именно поради тази причина Варненският окръжен съд не уважи претенциите на Иван Петров, че новия ФК Спартак носи неправомерно това име и се произнесе в полза на отбора, който припознават феновете в момента.
За решението на съдията допринесоха и още няколко неща, като например това, че този отбор на спартаклии, който в момента играе в „А” окръжна група е регистриран като ФК "Спартак" (Варна).
Иван Петров може да обжалва съдебното решение в 14-дневен срок пред Висшия апелативен съд, но според специалисти няма да стигне до положителен за него резултат.
Както е известно, новият ФК Спартак се е устремил към Североизточна „В” група, като на сесия на Общинския съвет през април очаква да получи за стопанисване спортен комплекс "Локомотив". След като клубът се сдобие със собствена база, ще развие школа и ще бъде приет за нов член на БФС.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 00:20
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 00:20
Зуека се прибира в България до дни
Дата: 06/05, 00:00
Иранци искат Алекс Николов
Дата: 05/05, 23:52