Без хотелска такса в болниците за придружителите на болни


12/03/2016, 15:55

Снимка: Булфото, архив

От началото на април придружителите на деца и хора с увреждания в болниците вече няма да плащат хотелска такса за приспиване. От началото на следващия месец правилата ще бъдат други, съобщи "Нова телевизия", цитирана от Inews.

Вече не трябва да има и такса за придружителите и на хората с увреждания, които не могат да се обслужват сами.

"Така или иначе болницата е търговско дружество и всеки приход е добре дошъл за нея", коментира доц. Анна Кънева от Националната кардиологична болница.
Таксата обаче е непосилна за някои семейства, а лечението необходимо.
 

И все пак някои болнични услуги ще останат платени, като например изборът на лекар или екип, както и при изисквания към храната. Новите правила ще важат от началото на април.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Подготвят два терена за изграждане на площадки за едрогабаритни отпадъци във Варна
Дата: 21/08, 12:21

Нов пожар избухна в землището на сливенското село Градец
Дата: 21/08, 12:16

Министър Шишков инспектира отстраняването на аварията на магистралния водопровод във Варна, откри тънък асфалт
Дата: 21/08, 12:06

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 21/08, 12:00

Завърши ремонтът на тръбопровода под дъното на Варненското езеро
Дата: 21/08, 11:581 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия