Режисьорът на „Рамбо“ Тед Кочев иска да направи филм в България – за това как цар Борис III как спасил евреи. Това разказа роденият в Канада потомък на български емигранти пред bTV, пише "Труд".
Баща му е от Пловдив, а майка му от Въмбел, Македония. Става режисьор за канадската телевизия на 24 години. Филмът му "Чиракуването на Дъди Крейвиц" печели награда "Златна мечка" в Берлин през 1974 г. Световна слава получава в Холивуд за филма си "Рамбо: Първа кръв" със Силвестър Сталоун, за който има и номинация за Оскар.
Любимата ми българска гозба е баница, много обичам и българско вино, каза в предаването „120 минути” Тед Кочев. Той разказа, че в дома му в Канада са се готвили много традиционни български ястия – боб, леща, сарми – с месо и без месо, както и баница.
Вкъщи бях българин, а навън канадец и не ми беше лесно, разказа още режисьорът с български корени. Той смята, че на този живот се дължи фактът, че повечето му герои са самотници. Такъв е и Рамбо – цялото общество не го иска, уточни той. „Обичам филма за „Рамбо”, но човек никога не знае дали един филм ще бъде успешен, каза още Тед Кочев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
38 пожара са потушени у нас през изминалото денонощие
Дата: 11/05, 08:59
България е четвърта в Югоизточна Европа по безопасна вода
Дата: 11/05, 08:461 Коментар
Протести и напрежение в Габрово след масово сбиване, все още няма повдигнати обвинения
Дата: 11/05, 08:43
Карловци: Ако решат да го затворят, нашите деца умират
Дата: 11/05, 08:35
До края на лятото изграждат временен обход над свлачището между Пампорово и Смолян
Дата: 11/05, 08:27