Снимка: Пиксабей
Държавна агенция „Държавен резерв и военновременни запаси“ предоставя безвъзмездно 120 960 литра бутилирана вода за питейни нужди на община Севлиево след искане от областния управител на Област Габрово във връзка с обявеното бедствено положение в региона.
Причината е тежка авария на довеждащия водопровод над река Видима, възникнала след обилните валежи на 22 и 23 май. По информация на областната администрация, община Севлиево е без водоподаване от вечерта на 22 май, като се очаква прекъсването да продължи повече от 72 часа.
След бързата реакция на правителството и решение на Министерския съвет, за по-малко от 24 часа ДА ДРВВЗ организира освобождаването на необходимите количества вода от държавния резерв, посочва БГНЕС.
Осигурените количества включват 60 480 литра в разфасовки от 1,5 литра и 60 480 литра в разфасовки от 10 литра.
Водата се предоставя за нуждите на населението в засегнатите райони, като действията на Държавния резерв са част от ангажимента на институцията за своевременна реакция и подкрепа при кризисни ситуации.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
НИМХ обяви жълт код за 7 области за четвъртък
Дата: 27/05, 15:14
Празнично четене на Библията - връзка между думите, вярата и човешкото сърце
Дата: 27/05, 15:10
Мъж "изгоря" с пари при онлайн покупка на кола в Кюстендил
Дата: 27/05, 14:58
ОбС-Варна настоява за изслушване на кмета за строителството на Баба Алино
Дата: 27/05, 14:52