Турски товарен кораб се блъсна в опорите на строящия се мост над Керченския пролив, който трябва да съедини Крим с останалата част на Русия, предаде ТАСС. Инцидентът обаче не попречил на хода на инженерните работи, уточняват от информационния център „Кримски мост“
.Аварията се случила още на 19 март, но за нея стана известно едва в сряда. Корабът „Лира“ плавал под флага на Панама и принадлежал на турската компания Turkuaz Shipping Corp. При движението си по Керч-Еникалския канал плавателният съд се отклонил от маршрута си и се бутнал в конструктивните елементи на моста, допълват агенциите, пише Блиц.
В резултат на сблъсъка била разрушена опора №80 на съоръжението и повредени още няколко елемента. Екипажът не е пострадал, а самият кораб се намира в порта в Таганрог. Впоследствие стана ясно, че причина за стълкновението е станало отсъствието на лоцман на борда на плавателния съд.
Турският съд вече е арестуван. На капитана на пристанището Таганрог е забранено да пуска кораба „Лира”, съобщава ТАСС. Съответното решение, подлежащо на незабавно изпълнение, е взето от Арбитражния съд на Ростовска област.
„Мерките във вид на арест са необходими за последващо възстановяване на нанесените щети по съдебен ред”, отбелязват от ведомството. На собственика на съда е предявено морско искане за възстановяване на щетите.
От турското посолство в Москва заявиха, че следят ситуацията с кораба.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 10:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 10:30
Николай Сандев: Ромите са жертви на геноцид - над 1 млн. губят живота си
Дата: 11/05, 10:28
Пристигна пореден кораб с аржентински слънчоглед с пестициди над нормата
Дата: 11/05, 10:24