Екстремистът от летището в Брюксел издаден на полицията от сестра си


27/03/2016, 20:11

СЛЕДЕТЕ ВСЯКА МИНУТА В "ПЕТЕЛ" СЛУЧВАЩОТО СЕ В БРЮКСЕЛ!

Журналистът на свободна практика Фейсал Шефу, който се прочу като Мъжа със светлото яке сред атентаторите на брюкселското летище „Завентем”, е бил издаден на полицията още преди две години, пише "Новинар".

Сигналът за екстремистката дейност е бил подаден от собствената му сестра. Жената се е опасявала, че брат й се подготвя да замине в лагер в Сирия през 2014 г., но той изчаквал точния момент, за да тръгне на джихад.

Смята се, че Шефу се е опитвал да набира имигранти в Брюксел, които да радикализира за осъществяване на екстремистка дейност. Други двама арестувани, идентифицирани като Абубакр А. и Рабах Н., също заподозрени за терористична дейност, бяха пуснати на свобода.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Букмейкърите дават големи шансове на песента Bangaranga на Дара
Дата: 12/05, 23:07

Само на 29 години почина звезда от НБА
Дата: 12/05, 23:00

Задържаха контрабандно злато за над 110 000 евро на Капитан Андреево
Дата: 12/05, 22:52

Градушка удари и Бургаско
Дата: 12/05, 22:43

Росен Карадимов: Само закон няма да реши проблема с цените
Дата: 12/05, 22:36

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия