Все повече се потвърждава хипотезата: Атентатът на брюкселското летище е бил планиран за Великден


07/04/2016, 09:54

Терористите, които извършиха атентата на 22 март в Брюксел, са планирали да действат по време на почивните дни около Великден. Ако този план бе осъществен, броят на жертвите можеше да е много по-голям, коментира вестник Le Soir, цитиран от "Фокус".

Следователите са все по-сигурни, че атаката на летището „Завентем“ е трябвало да бъде извършена по Великден, най-вероятно в неделя. „Има много възможности, но тази хипотеза е разглеждана като най-вероятната“, казва близък до разследването източник.

Два дни след атентата в Брюксел турският журналист Фарук Озгюн заяви, че атаките са били планирани за Великден, въпреки че той говори за понеделник, а не за неделя. Според него Салах Абдеслам е трябвало да участва в атентата.

Тази хипотеза е получила потвърждение от редица нови данни, които са били разкрити по време на разследването, посочва източникът.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Обезвредиха дрон на плаж във Варна, хората си правят селфи на няколко метра
Дата: 23/08, 12:22

Девня се завърна в Трета лига с победа
Дата: 23/08, 12:22

Пламнаха сухи треви до АМ "Тракия", движението на автомобили е ограничено
Дата: 23/08, 12:18

Цветанов прогнозира катастрофа за ГЕРБ
Дата: 23/08, 12:16

Бързо разрастващ се горски пожар в Невада обхвана над 4250 хектара
Дата: 23/08, 12:05

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия