Ексклузивно! ЕК: България и Румъния са готови за Шенген


11/04/2016, 17:54

Европейската комисия смята, че България и Румъния са изпълнили всички изисквания за присъединяване към Шенгенското пространство.

Това съобщи РИА „Новости”, позовавайки се на представителя на ЕК Мина Андреева.„Ние смятаме, че България и Румъния отговарят на изискванията за присъединяване към Шенген. Сега страните-членки на Съюза трябва да приемат единно решение", каза Андреева пред журналисти в Брюксел, пише Блиц. 

Към момента в Шенген влизат 22 от 28-те страни от ЕС. Великобритания, Ирландия и Кипър не влизат в Шенген, а Румъния, България и Хърватия са пред влизане. 

Европейските лидери нееднократно заявяваха, че съществуването на Шенгенската зона е под сериозна заплаха заради миграционната криза, с която се сблъска ЕС и която принуди редица страни да въведат временен пограничен контрол.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Обезвредиха дрон на плаж във Варна, хората си правят селфи на няколко метра
Дата: 23/08, 12:22

Девня се завърна в Трета лига с победа
Дата: 23/08, 12:22

Пламнаха сухи треви до АМ "Тракия", движението на автомобили е ограничено
Дата: 23/08, 12:18

Цветанов прогнозира катастрофа за ГЕРБ
Дата: 23/08, 12:16

Бързо разрастващ се горски пожар в Невада обхвана над 4250 хектара
Дата: 23/08, 12:05

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия