Сблъсъци в Париж! 12 души са арестувани


23/04/2016, 20:35

Снимка Булфото

12 души са арестувани тази нощ в Париж по време на сблъсъци между полицията и антиправителствени демонстранти, съобщиха от полицията, цитирана от „Франс прес”.

Силите за борба с безредиците използваха сълзотворен газ, за да разпръснат група от около 100 души, която се опита да премине през блокада на полицията около Площада на Републиката, където протестиращи вече трета седмица провеждат среднощни демонстрации, допълват от силите на реда, пише pik.bg.

Нанесени са материални щети по полицейски автомобил по време на сблъсъците. 12 души са арестувани за участие в незаконно събиране и нарушаване на обществения ред, поясняват от полицията.

Няма пострадали хора.

От 31 март във Франция се провеждат протести срещу предложени от правителството реформи в трудовото законодателство.

Близо 50 души са задържани около площада от началото на движението "Nuit Debout".

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



ПСС: Туристите да имат зареден телефон и да са с подходяща екипировка
Дата: 23/08, 10:09

Психолог: Агресията започва там, където човекът се превръща в „то“
Дата: 23/08, 10:00

Ликвидираха 140 пожара през денонощието
Дата: 23/08, 09:57

Доц. Кунчев: Намираме се в трета епидемия с 500 засегнати
Дата: 23/08, 09:36

Интензивен е трафикът на "Капитан Андреево"
Дата: 23/08, 09:29

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия