Пентагонът показа най-големият кораб без екипаж, самоуправляващ се плавателен съд с дължина над 40 метра, който може да пропътува над 10 000 морски мили, търсейки "невидими" подводници и подводни мини, предаде Асошиейтед прес, цитирана от "Нова телевизия".
През следващите две години Американската агенция по програми за перспективни изследвания в областта на отбраната (DARPA) ще изпробва кораба край бреговете на Сан Диего, за да наблюдава как си взаимодейства с други плавателни съдове и дали избягва сблъсъците.
За разлика от по-малките, дистанционно контролирани съдове, които се спускат от кораби, "Сий хънтър" (Морски ловец) е проектиран да работи самостоятелно. Той разчита на радар, сонар, камери и система за глобално позициониране, съобщава БТА.
Корабите без екипаж ще се включват към мисии, за да не се излагат на опасност военнослужещи, заяви Джаред Адамс, говорител на агенцията. Засега няма планове да бъде въоръжен.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп ще номинира Ланс Шройър за директор на Агенцията за имиграционен и митнически контрол
Дата: 28/06, 00:30
От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 28/06, 00:00
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 28/06, 00:00
Австралиец е арестуван в Тайланд във връзка с открито тяло на 17-годишно момиче в куфар
Дата: 27/06, 23:58
Коди Гакпо и партньорката му Ноа ван дер Бай обявиха, че са загубили сина си
Дата: 27/06, 23:42