Снимка Булфото
Висшия съд на Италия постанови, че кражбата на хранителни продукти с цел утоляване на глада не е престъпление. Тази поправка в закона стана факт след като бе гледано дело срещу безработния украинец Роман Остряков. Той бил подведен под отговорност за кражба на две парчета сирене и опаковка кренвирши на обща стойност 4 евро. Първоначално човекът бил осъден на 6 месеца затвор и 100 евро глоба, съобщи ВВС.
След като решението на съда било обжалвано в три различни съдебни инстанции, съдиите решили, че да се „вземе” малко количество храна с цел да се утоли глада под натиска на обстоятелствата, не е престъпление.
Местните медии определиха решението съда за уместно, поши ren.tv. В Италия числото на хората, които живеят под чертата на бедността, ежедневно се увеличават с около 600.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Почитаме паметта на свети Ириней Лионски, много хора имат имен ден
Дата: 23/08, 08:03
Русия и ОАЕ задълбочават икономическите си връзки
Дата: 23/08, 07:55
Повече туристи, но по-малко приходи от тях отчитат в Гърция
Дата: 23/08, 07:51
Папата: Бъдещето е обещаващо, а не заплаха
Дата: 23/08, 07:42
Цената на доматите падна, чушките също поевтиняват
Дата: 23/08, 07:37